Is Lloret de Mar geschikt voor een vakantie met kinderen?
Ja, als je de ligging van je villa bewust kiest. Het centrum van Lloret is in de zomer druk en 's avonds vooral het domein van jongeren, maar de baaien en woonwijken rond de stad zijn rustig en hebben veel villa's met een eigen zwembad, op afstand van het nachtleven.
Overdag is er voor kinderen genoeg te doen: zwemmen in de baaien, een stuk van de Camí de Ronda langs de kust lopen of een dag naar het waterpark Waterworld of de Jardins de Santa Clotilde. 's Avonds ben je met kinderen in de villa vaak het beste af: samen eten aan de barbecue en daarna nog even het zwembad in, tot de stilte om 22:00 ingaat.
Kies je met kinderen een villa in de heuvels of dicht bij het strand?
Dat hangt af van wat je belangrijker vindt: rust en ruimte, of het strand op loopafstand. In de heuvels heb je meer rust en vaak een groter perceel, maar je rijdt voor strand en boodschappen bijna altijd met de auto. Bij de baai van Canyelles of in Fenals loop je naar het strand en heb je minder auto nodig, maar lig je dichter op andere vakantiegangers.
De villa's die we alleen aan gezinnen en stellen verhuren, liggen op 1,8 tot 7,1 kilometer van het strand. De drie villa's bij zee in deze gids liggen op 300 tot 800 meter. Een auto is in de heuvels bijna altijd nodig; op de villapagina staat per huis of we een auto aanraden. Kom je met het vliegtuig, dan regelt CostaCabana op aanvraag een luchthaventransfer.
Welke villa's verhuurt CostaCabana alleen aan gezinnen en stellen?
In Lloret de Mar zijn dat vier villa's met een privézwembad: Villa BellaVista, Villa Tropicana, Villa Noa en Villa Esmee. Groepen kunnen deze villa's niet boeken, dus je deelt het huis en de straat niet met een vriendengroep die op vakantie is. Ze liggen alle vier buiten het centrum, in woonwijken waar het 's avonds stil is.
Villa BellaVista

Villa BellaVista ligt in de woonwijk Rocca Grossa en heeft 5 slaapkamers en 5 badkamers, voor 9 personen of met een extra bed 10. Het privézwembad meet 9 bij 4 meter en is 1,1 tot 1,4 meter diep, op een perceel van 750 m². Het buitenterrein is privé en omheind.
Het strand ligt op 1,8 kilometer, supermarkt en bakker op 1,2 kilometer en het centrum op 2,2 kilometer. We raden een auto aan.
Villa Tropicana

Villa Tropicana in Serra Brava is de grootste gezinsvilla: 8 slaapkamers en 5 badkamers voor maximaal 17 personen, op een perceel van 2200 m². Achter het huis ligt een speelveld van kunstgras met twee voetbaldoeltjes en speeltoestellen. Het privézwembad meet 10 bij 5 meter, met een brede trap die geleidelijk dieper wordt tot 2 meter.
Supermarkt en bakker liggen op 1 kilometer, het strand op 3,5 kilometer en het centrum op 5 kilometer. In de woonwijk Serra Brava zijn ook een openbaar zwembad, een tennisbaan en speelplaatsen.
Villa Noa

Villa Noa is een klein huis voor een gezin van 4, met een extra bed 5: 2 slaapkamers en 1 badkamer, aan een rustige doodlopende straat in Serra Brava. Het privézwembad meet 8 bij 4 meter en is 1,2 tot 1,8 meter diep, op een perceel van 600 m² met grasveld en ligbedden.
Een restaurant ligt op 600 meter, de supermarkt op 4,4 kilometer en het strand op 3,5 kilometer. Ben je met meer mensen, dan kun je Villa Noa combineren met Villa Chanel, die ernaast ligt.
Villa Esmee

Villa Esmee ligt rustig in Lloret Blau, buiten het centrum, en heeft 3 slaapkamers en 2 badkamers voor 6 personen. Het privézwembad meet 6,5 bij 4,5 meter en is 1,5 tot 2 meter diep, dus jonge kinderen zwemmen hier niet zonder hulp. Het perceel is 800 m².
De bakker ligt op 950 meter, de supermarkt op 4,5 kilometer en het strand op 7,1 kilometer. Je parkeert in de straat of bovenaan de steile oprit. Dit is een huis voor gezinnen die vooral rust zoeken en graag met de auto op pad gaan.
Welke gezinsvilla's liggen dicht bij het strand?
Villa Blanca ligt op 300 meter van Cala Canyelles, Villa Valeria op 800 meter van het strand van Canyelles en Villa Dolce Vita op 300 meter van het strand van Fenals. Deze drie verhuren we aan gezinnen en aan groepen met een minimale gemiddelde leeftijd van 18 jaar.
Canyelles is een beschutte baai met een kleine haven, een strandbar en een restaurant, en voor gezinnen rustiger dan het hoofdstrand. Fenals ligt vlak naast het centrum. Alle villa's in deze plaats vind je op de pagina vakantiehuizen in Lloret de Mar.
Villa Blanca

Villa Blanca is een geschakelde villa met 3 slaapkamers, 1 badkamer en 2 toiletten, voor 6 personen of met een slaapbank 7. Je hebt een privézwembad en een omheind buitenterrein, en loopt in een paar minuten naar Cala Canyelles op 300 meter. Een restaurant ligt op 300 meter.
Voor boodschappen pak je de auto: de supermarkt ligt op 2,8 kilometer en het centrum van Lloret op 4,2 kilometer. Er is airconditioning in de woonkamer en boven.
Villa Valeria

Villa Valeria ligt in Canyelles en heeft 4 slaapkamers, 2 badkamers en 3 toiletten, voor maximaal 9 personen. Het privézwembad meet 8 bij 4 meter en loopt van 1,1 tot 1,8 meter diep, op een perceel van 550 m².
Het strand van Canyelles ligt op 800 meter, supermarkt en bakker op 600 meter en het centrum op 3,6 kilometer. Zo haal je in een rustige omgeving toch lopend je dagelijkse boodschappen.
Villa Dolce Vita

Villa Dolce Vita ligt op 300 meter van het strand van Fenals en heeft 6 slaapkamers en 4 badkamers, voor maximaal 11 personen: genoeg voor twee gezinnen. Het zoutwaterzwembad meet 4 bij 8 meter en is 1 tot 1,8 meter diep, op een perceel van 2000 m² met speeltoestellen.
De supermarkt ligt op 550 meter, een restaurant op 150 meter en het centrum op 900 meter. Een auto is hier niet nodig. Houd er rekening mee dat je dicht bij het centrum zit, dus 's avonds hoor je meer van de stad dan in de heuvels.
Het dichtst bij zee liggen Villa Blanca en Villa Dolce Vita, op 300 meter van het strand. Het dichtst bij een supermarkt liggen Villa Dolce Vita (550 meter) en Villa Valeria (600 meter), zodat je daar lopend je boodschappen doet. De gezinsvilla's in de heuvels liggen op 1,8 tot 7,1 kilometer van het strand.
Welke villa's zijn minder geschikt voor jonge kinderen?
Dat zijn de villa's die vooral voor vriendengroepen zijn ingericht, met veel slaapplekken en weinig voorzieningen voor kleine kinderen. Bij Villa Sarai, Villa Rosa, Villa Nicky, Villa Sunny Beach en Villa Sunrise staat op de villapagina dat gezinnen welkom zijn, maar dat meubilair en voorzieningen niet bijzonder geschikt zijn voor kinderen.
Dat betekent niet dat het daar onveilig is, wel dat het huis is afgestemd op volwassenen. Met jonge kinderen heb je meer aan een van de villa's hierboven.